Silvestr 2013 - LOCUS PERENNIS

        Na Silvestra 2013 naše půjčovna opět organizovala tematicky zaměřenou vyjížďku pro fandy a spřízněné duše, tentokráte s mottem: „Rok 2013 můžeme opustit středem a někteří i Středem Evropy“, ale jak víme, není nic tak, jak vypadá J.

Počasí, jak už bývá v posledních letech zvykem, cyklistice přálo a to díky našemu dobrému známému – „Středoevropský vánoční monzun“. Účast potvrdila řada „statečných“, která se nakonec i zúčastnila, přestože „rýmička“  kosila i v našem lese…Účast 6-ti členů tréninkové skupiny BICICLETAS je historicky nejvyšší. Je nutné podotknout, že v cílovém místě silvestrovské mise se nás sešlo více. Někteří, i s horečkou, nás přijeli podpořit autem a někteří jeli autem alespoň kolem, kdy se vraceli s lázeňských procedur naordinovaných při rekonvalescenci po montáži nových kloubních komponentů.

Najetých téměř 50 km vysoké zážitkové kvality a dobrou náladu, která celou tematickou vyjížďku provázela, dokumentuje pořízená fotodokumentace. Za hodnotný přídavek vyjížďky, lze považovat vyčerpávající přednášku o historii nivelačních bodů v ČR pocházející z doby Rakouska-Uherska promovaným geografem Mgr. IS.

Závěrem snad jen konstatovat, že není důležité, kudy jsme starý rok opustili, ale že jdeme dopředu s novými nápady vstříc novým zážitkům. Předpokládáme tedy, že se v novém roce neomezíme pouze na již tradiční silvestrovskou vyjížďku, ale příjemných setkání „v sedle“ se povede více.